M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fundusz TGV inwestuje w Interactions Europe

Maciej Florek | 15 stycznia 2015, 06:00

Fundusz zapowiada inwestycje kolejnych, większych środków w spółkę na przestrzeni najbliższych miesięcy 2015 r.

Fundusz Tech Gravity Ventures zainwestował 1 mln zł w sieć reklamową Interactions Europe. Pozyskane z inwestycji środki zostaną przeznaczone na rozwój działalności sieci na rynkach zagranicznych.

Inwestycja TGV ma charakter kapitałowy i nie wiąże się ze zmianami właścicielskimi w Interactions (fundusz nie przejął udziałów). Pozyskane środki sieć przeznaczy na rozwój osobowy biur sprzedaży w Czechach (odpowiedzialny za rynek czeski i słowacki) i na Węgrzech. Oddziały w tych krajach istnieją od roku, a docelowo mają w nich pracować zespoły 2-4-osobowe, których zadaniem będzie obsługa krajowych kampanii reklamowych oraz współpraca z klientami agencyjnymi i domami mediowymi. Interactions Europe zamierza w pierwszej kolejności wzmocnić swoje struktury w Europie Środkowo-Wschodniej przed planowaną ekspansją na kolejne rynki oraz zatrudnić dedykowanego menedżera ds. międzynarodowego rozwoju biznesu.

Fundusz zapowiada inwestycje kolejnych, większych środków w spółkę na przestrzeni najbliższych miesięcy 2015 r. Będą one również przeznaczone na rozwój międzynarodowych operacji Interactions Europe.

- Ostatni rok w naszej działalności był bardzo dynamiczny, a wszystko wskazuje na to, że kolejny będzie jeszcze lepszy. Złożyło się na to wiele czynników, ale najważniejsze są dwa. Po pierwsze, coraz większe zainteresowanie reklamodawców natywnymi formami komunikacji oraz technologią przepisaniową type-ins. Po drugie, dostrzeżenie efektów naszej pracy przez Solve Media, która jest właścicielem i globalnym operatorem type-ins, co zaowocowało umowami na wyłączność w kolejnych krajach Europy. Środki, jakie pozyskamy od TGV, przeznaczone będą na naszą ekspansję zagraniczną - mówi Paweł Milcarz, partner zarządzający siecią Interactions Europe.

Tech Gravity Ventures (TGV) to fundusz inwestycyjny założony pod koniec tego roku przez Tomasza Wileńskiego. Fundusz koncentruje się głównie na spółkach technologicznych i internetowych działających w obszarze mediów, e-commerce, bezpieczeństwa i badań.

Czytaj więcej na temat: , , , ,