M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dominik Tzimas regionalnym dyrektorem dystrybucji kanałów Turnera

Piotr Machul | 19 stycznia 2015, 06:00

Będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu Turner Broadcasting na rynkach środkowoeuropejskich i w Rosji.

Turner Broadcasting powołał Dominika Tzimasa na stanowisko dyrektora dystrybucji na rynkach CEE i Rosji. Tzimas będzie odpowiedzialny za dalszy rozwój dystrybucji i biznesu na kluczowych rynkach w regionie Europy Środkowej, Wschodniej oraz w Rosji.

Nowy dyrektor będzie kierował działaniami z warszawskiego biura firmy, raportując bezpośrednio do Matthiasa Heinze, wiceprezesa ds. komercyjnych dla Niemiec, Austrii, Szwajcarii, krajów Beneluksu, Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji.

Obecnie w skład regionalnego zespołu wchodzą także: Mikołaj Dorożała, menedżer ds. dystrybucji w Polsce, Tatyana Kalita (Rosja i CIS), Cristina  Valasutean (Rumunia, Węgry, Bałkany) oraz Barbora Sopkova, menedżer ds. dystrybucji treści na region CEE. 

Dominik Tzimas pracował poprzednio w AMC/Chello, gdzie pełnił funkcję country managera na Polskę oraz regionalnego dyrektora sprzedaży na Czechy, Słowację i Rumunię. Wcześniej związany był również z branżą wydawniczą (Axel Springer i Wydawnictwo Bauer).

W zakres odpowiedzialności Tzimasa w firmie Turner będzie wchodziła dystrybucja i rozpowszechnianie kanałów Cartoon Network, Boomerang, TCM oraz oryginalnych produkcji TNT.

Zdaniem kierownictwa Turner Broadcasting powołanie nowego szefa jest kontynuacją rozwoju polskiego biura jako jednego z najważniejszych regionalnych ośrodków nadawcy i wzmacniania pozycji firmy w centralnej
i wschodniej Europie.

Turner Broadcasting odpowiada za takie marki telewizyjne jak: CNN, TNT, Cartoon Network i Turner Classic Movies.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,