M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Absolut w komiksowych tubach

Katarzyna Woźniak | 21 stycznia 2015, 06:00

Tym razem marka stawia na polski komiks.

Marka Absolut z portfolio Pernod Ricard wprowadza na rynek kolejną edycję komiksowych opakowań szwedzkiego alkoholu. Na limitowanej serii tubopakowań znalazły się postaci komiksowego brand hero marki Alexa. Tuby z jego komiksowymi przygodami można było kolekcjonować latem.
„Życie Alexa“ to kolejny projekt zrealizowany w Polsce przez producenta we współpracy z lokalnymi artystami. Tym razem szwedzka marka dostrzegła potencjał w polskim komiksie. Absolut zaprosił do współpracy wybitnych przedstawicieli komisowego świata. Fabułę interaktywnej historii stworzył Bartosz Sztybor - scenarzysta, twórca m.in. zeszytu “Szanowny”. "Kreski” zaś użyczył Marek Olesicki - rysownik, absolwent warszawskiej ASP, autor “Odmieńca”.

Historia Aleksa składała się z sześciu odcinków. Nocami główny bohater zmieniał się w lidera Podziemnego Klubu i wraz ze swoimi pomocnikami, wyłonionymi w castingach online, zmieniał szarą rzeczywistość polskich miast. W kolejnych misjach bohaterowie z łatwością poradzili sobie m.in. ze sfrustrowanym dyrektorem kreatywnym.
Na limitowaną edycję komiksowych tub Absoluta składają się dwa projekty. Na tubach charakterystyczną kreską odwzorowany został wizerunek Aleksa oraz zwycięzców. Przeniesieniem postaci na opakowania zajął się ich oryginalny twórca Marek Olesicki.


Czytaj więcej na temat: , , ,