M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Szef Viacomu zarobił w rok 44,3 mln dol.

( red. ) | 26 stycznia 2015, 06:00

Philippe Dauman należy do najlepiej wynagradzanych prezesów w USA.

Znane są zarobki Philippe Daumana, CEO Viacomu. W łącznej sumie wynagrodzenia rocznego w roku obrotowym (liczonym do 30 września 2014) zarobił o 19,2 proc. więcej niż w roku poprzedzającym, bo 44,3 mln dolarów.
Wynagrodzenie CEO Viacomu jest wyższe m.in. w związku z pakietem odszkodowania, które mu zostało wypłacone po podsumowaniu roku podatkowego, w którym cena akcji firmy Viacom spadła o 8 proc.

Wysokość wypłaty Daumana związana jest również z tym, że w 2014 r. zysk operacyjny Viacomu wzrósł o 6,4 proc. do 4 mld dolarów, znacznie wzrosła również ściągalność opłat od pomniejszych operatorów kablowych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dauman stoi na czele Viacomu od 2006 r. i jest wymieniany od lat w czołówce najlepiej wynagradzanych prezesów w Stanach Zjednoczonych. W roku obrotowym 2014 zdobył wynagrodzenie w wysokości 3,9 mln dol., premię w wysokości 20 mln dol. - wg oświadczenia pełnomocnika spółki, a pozostała część wynagrodzenia to odszkodowanie za spadek wartości akcji. Dla porównania: w 2013 r. łączne wynagrodzenie Daumana wraz z przyznanymi premiami i wynagrodzeniami motywacyjnymi wynosiło 37,2 mln dol., w tym wynagrodzenie zasadnicze na poziomie 3,5 mln dol.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: ,