M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Będą zwolnienia w BGŻ

Maciej Burlikowski | 2 lutego 2015, 06:00

Pracownicy grożą strajkiem.

Bank BGŻ, który przygotowuje się do połączenia z BNP Paribas Bank Polska (walne zgromadzenie akcjonariuszy w tej sprawie ma się odbyć 25 lutego), informuje, że związki zawodowe domagają się dodatkowych odpraw dla pracowników objętych planem zwolnień grupowych, a w razie braku porozumienia grożą strajkiem.

Nie wiadomo, ilu pracowników BGŻ ma zostać zwolnionych. Bank nie udziela na ten temat informacji. Najprawdopodobniej redukcja zatrudnienia związana jest z planowanym połączeniem z BNP Paribas. Połączony bank będzie działał pod marką BGŻ BNP Paribas.

Na koniec 2013 r. bank BGŻ zatrudniał 5586 osób, natomiast BNP Paribas Bank Polska 2754 pracowników (etaty).

Obecnym prezesem banku BGŻ jest Józef Wancer. Nie będzie on jednak prezesem połączonego banku. Centrala BNP szuka jego następcy (ponoć ma to być Polak). Warunkowo natomiast powołano wiceprezesa BNP Paribas Banku Wojciecha Kembłowskiego, zarządzającego obszarem ryzyka, na analogiczne stanowisko w BGŻ. Warunkiem jest przegłosowanie przez akcjonariuszy połączenia obydwu banków.

Szefową marketingu połączonego banku będzie Małgorzata Nycz, dotychczasowa dyrektor marketingu BGŻ.

Jeszcze przed formalną fuzją bank rozpisał przetargi konsolidujące obsługę reklamową oraz mediową. Dla banku BGŻ pracowała agencja Grandes Kochonos, natomiast reklamy dla BNP Paribas Polska przygotowywała Lowe Warsaw. BNP mediowo obsługiwany był przez dom mediowy Havas Media, BGŻ korzystał zaś z usług Initiative.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,