M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

SPI International uruchomi kanał FunBox Ultra HD 4K

Piotr Machul | 15 kwietnia 2015, 06:00

Będzie to pierwszy polski kanał telewizyjny nadajacy w standardzie 4K.

SPI International, właściciel i nadawca kanałów tematycznych (m.in. FilmBox i Kino Polska), w drugiej połowie br. uruchomi kanał FunBox Ultra HD 4K. Będzie to pierwszy polski kanał nadający w standardzie 4K, wysokiej rozdzielczości (4-krotnie wyższej niż full HD).

Początkowo kanał dostępny będzie za pośrednictwem aplikacji dla telewizorów 4K z dostępem do internetu. SPI finalizuje rozmowy na ten temat z firmą LG. Równolegle prowadzone są rozmowy na temat tradycyjnej dystrybucji nowego kanału TV z wybranymi podmiotami na rynku satelitarnym.  

– Na ramówkę FunBox Ultra HD 4K złożą się przede wszystkim produkcje filmowe, dokumentalne, w tym filmy przyrodnicze, oraz animacje – zapowiada Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, który nadzoruje prace nad uruchomieniem stacji 4K.

Projekt FunBox Ultra HD 4K prezentowany jest w ramach oferty SPI International na międzynarodowych targach telewizyjnych MIPTV 2015, które właśnie odbywają się w Cannes. – Rozwijanie projektów 4K to jeden z priorytetów naszej strategii – deklaruje Berk Uziyel, executive director SPI International.

Jednocześnie SPI sfinalizowało umowę z NBC Universal, dotyczącą kontentu premium dla stacji FilmBox w Czechach i na Słowacji.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,