M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

ZT Kruszwica kolejny raz pomaga pszczołom

Maciej Florek | 12 maja 2015, 06:00

Tym razem na pomoc zagrożonym owadom wyjdą "Kujawscy zapylacze".

Firma ZT Kruszwica SA rozpoczyna kolejny etap V edycji kampanii "Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, która w tym roku przebiega pod hasłem "Bądź przyjacielem pszczół na 5!”. Na potrzebę ochrony zagrożonych wyginięciem pszczół zwrócą uwagę "Kujawscy zapylacze”.

Koncepcja "Kujawskich zapylaczy” na etapie teaserowym opiera się na mechanizmie procesu rekrutacyjnego. W internetowych serwisach z ogłoszeniami o pracę pojawiły się reklamy zachęcające do aplikowania na stanowisko "zapylacza". Ogłoszenia rekrutacyjne można znaleźć między innymi w serwisie społecznościowym www.wooloo.pl, za którego pośrednictwem użytkownicy mogą zlecać wykonanie drobnych zadań, na które nie mają czasu, np. sprzątanie, zakupy czy drobne naprawy. Komunikacja prowadzona jest również w portalu Goldenline.pl,
Pracuj.pl, a dodatkowo wykorzystywane są reklamy displayowe w internecie.

Odbiorcy ogłoszeń zainteresowani pracą "zapylacza" trafiają na specjalnie przygotowaną aplikację na facebookowym profilu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. W czerwcu, po etapie teaserowym, znajdą się tam angażujące treści wideo, w których trójka "Kujawskich zapylaczy" będzie przybliżać znaczenie pszczołowatych dla środowiska i uświadamiać, jak ważna, a przy tym mozolna i niewdzięczna z ludzkiego punktu widzenia jest praca tych owadów. 

W lipcu i sierpniu br. "Kujawscy zapylacze" będą również zachęcać do udziału w 3. edycji obchodów Wielkiego Dnia Pszczół. 8 sierpnia br., w ogrodach botanicznych, parkach narodowych i krajobrazowych oraz innych placówkach przyrodniczych w całej Polsce.

Za stworzenie idei kreatywnej, strategię komunikacji związaną z nową częścią kampanii, planowanie i zakup mediów oraz realizację działań odpowiada Starcom MediaVest Group we współpracy z ZT Kruszwica i agencją PR Garden of Words.

Czytaj więcej na temat: , , ,