M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

A+E Networks przygotowuje drugi sezon serii "Polskie prywatne zbrodnie"

Piotr Machul | 13 maja 2015, 06:00

Emisji nowej produkcji towarzyszyć będzie kampania reklamowa zaplanowana przez Media Direction OMD.

A+E Networks Poland przygotowuje drugi sezon serialu dokumentalnego "Polskie prywatne zbrodnie”. Premiera nowego sezonu będzie miała miejsce 21 maja o godz. 22 na kanale kryminalnym CI Polsat (Crime + Investigation).
Druga seria składa się z sześciu odcinków. Producentem serialu jest firma Multimedia Bank. Za produkcję ze strony A+E Networks Poland odpowiada Agnieszka Kubiak, a ze strony producenta wykonawczego – Wojciech Borkowski. "Polskie prywatne zbrodnie” to, po serii "Z archiwum 997” z Michałem Fajbusiewiczem, kolejny tej wiosny polski serial kryminalny produkowany na zlecenie kanału kryminalnego CI Polsat.
– Tej wiosny na CI Polsat pokazujemy aż pięć polskich seriali, w tym dwa produkowane na nasze zlecenie. Pierwsza seria "Polskich prywatnych zbrodni” na CI Polsat dotarła do ponad 5 mln widzów, a nasza oglądalność w prime time w czasie premier wzrosła o 50 proc. Czujemy, że zrealizowaliśmy bardzo ważny, chociaż trudny projekt, który docenili nasi widzowie – ocenia Izabella Wiley, dyrektor generalna w A+E Networks Poland.
Premierze serialu towarzyszy kampania reklamowa, która właśnie startuje i potrwa trzy tygodnie. Obejmuje ona cross-promocję na antenie kanałów z portfolio A+E Networks (History i Lifetime), reklamę prasową (m.in. "Tele Tydzień", "Tina", "Naj", "To & Owo", "Życie na Gorąco"). Zaplanowana jest także kampania w internecie w Facebooku oraz YouTube.
Media kampanii zaplanował i zakupił dom mediowy Media Direction OMD. Za layouty reklam odpowiada dział kreacji A+E Networks UK. Budżet kampanii nie został podany.
W związku z premierą serialu powstało również badanie opinii społecznej „Crime+Investigation – obawy Polaków a rzeczywistość” zrealizowane przez agencję badawczą PBS.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,