M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA wymienia oświetlenie w całym asortymencie na LED

( red. ) | 11 sierpnia 2015, 06:00

Marketer chce umożliwić klientom sieci zrównoważone życie w domu.

Od września w IKEA dostępne będzie oświetlenie wykonane wyłącznie w technologii LED. Oświetlenie LED zużywa mniej energii niż tradycyjne żarówki, ma dłuższą żywotność i nie zawiera szkodliwej rtęci, dzięki czemu jest bardziej przyjazne dla środowiska. Dodatkowo stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie designu artykułów wyposażenia wnętrz.
LED-y zużywają do 85 proc. mniej energii w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i mogą świecić nawet przez 20 lat. Umożliwiają zmniejszenie śladu węglowego, a także ograniczenie ilości powstających odpadów w postaci zużytych żarówek. Gdyby każda z miliona osób wymieniła jedną tradycyjną żarówkę na LED, możliwa byłaby redukcja emisji CO2 na poziomie odpowiadającym wycofaniu z użytkowania 3900 samochodów lub zużyciu energii przez 4400 gospodarstwa domowe w skali roku.
Wymiana oświetlenia w asortymencie IKEA na LED to jedno z działań podejmowanych przez firmę w ramach globalnej strategii zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive. Jednocześnie IKEA prowadzi proces wymiany oświetlenia przemysłowego w swoich sklepach na LED-owe, aby ograniczyć w nich zużycie energii.