M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Pearson sprzedaje udziały w "The Economist"

( red. ) | 13 sierpnia 2015, 06:00

Wartość transakcji wynosi 469 mln funtów.

Dawny wydawca "The Financial Times" Pearson zdecydował się sprzedać swoje udziały w "The Economist" za 469 mln funtów. Wcześniej sprzedał flagowy tytuł ekonomiczny japońskiemu koncernowi Nikkei za 884 mln funtów. W ten sposób Pearson kończy swoją globalną działalność jako wydawca dzienników, by skupić się na funkcji edukacyjnej.

”Financial Times” podał, że brytyjska grupa sprzeda 50 proc. udziałów w spółce Economist Group rodzinom Rothschildów i Agnellich. Oba klany są obecnie mniejszościowymi udziałowcami tego tygodnika. Pearson był  właścicielem połowy udziałów "The Economist" od 1957 r.
Exor Spa, włoski fundusz inwestycyjny należący do rodziny Agnelli, zapłacił 227,5 mln funtów za 27,8 proc. akcji zwykłych The Economist Group i wszystkich jego akcji specjalnych B za 59,5 mln funtów. Pozostałe akcje mają zostać odkupione od Pearson przez The Economist Group za 182 mln funtów.
Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale 2015 r., jest przedmiotem zgód i umowy zarówno 75-proc większości akcjonariuszy Economist Group, jak i niezależnych udziałowców Economist Group.

(BrandRepublic)