M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Coca-Cola zainwestuje w Chinach

( red. ) | 25 sierpnia 2015, 06:00

W ciągu najbliższych trzech lat marketer chce zainwestować na terenie Chin 4 mld dol. i sprawić, żeby kraj ten stał się trzecim co do wielkości rynkiem marki na świecie.

Coca-Cola ogłosiła, że w ciągu najbliższych trzech lat ma zamiar zainwestować w Chinach 4 mld dol. Prezes Muhtar Kent poinformował, że w okolicach Pekinu powstanie wielki zakład produkcyjny. Chiny mają stać się trzecim co do wielkości rynkiem dla Coli w ciągu najbliższych lat.

To nowa pula inwestycji Coca-Coli w chiński rynek. Inwestycje, jakie marketer poniósł w latach 1979-2014, wyniosły 9 mld dol.

Za 56 mln dol. ma zostać wybudowany nowy zakład produkcyjny w Huabei, w północnej dzielnicy Xianghe. W planach jest budowa 9 linii produkcyjnych, które mają produkować 250 mln opakowań napojów rocznie.
Zakład ma się otworzyć w 2017 r. Dotychczasowy zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 50 tys. mkw. i ma cztery linie produkcyjne. Produkuje 100 mln opakowań napoju rocznie.

Wielkość sprzedaży Coca-Coli w Chinach wciąż rośnie – w II kwartale 2015 r. urosła o 6 proc. w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim.

(Economic Times)

Czytaj więcej na temat: ,