M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Spółki powiązane z Kino Polska TV i Wirtualną Polską wnioskują o koncesje TV w ramach MUX-8

Piotr Machul | 21 września 2015, 06:00

Upłynął termin składania wniosków na nadawanie programów na kolejnym multipleksie.

W piątek upłynął termin składania do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosków na nadawanie programów telewizyjnych w ramach MUX-8. KRRiT do chwili zamykania tego wydania MMP24 nie opublikowała komunikatu na temat wniosków, które wpłynęły w ramach konkursu.

Wiadomo, że Cyfrowe Repozytorium Filmowe (CRF), spółka zależna Kino Polska TV, złożyła dwa wnioski koncesyjne na nadawanie programów telewizyjnych w ramach tzw. multipleksu ósmego. Kino Polska poinformowało w specjalnym komunikacie.

Spółka CRF wnioskowała w sprawie programu "zawierającego w co najmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania w godzinach 6:00-23:00, emitującego filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe, jak również audycje informacyjne i publicystyczne". Drugi wniosek dotyczył programu "promującego aktywny rozwój człowieka, składający się z audycji poświęconych zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzujący aktywność fizyczną oraz zawierający między innymi relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych".

Z kolei WP1, spółka zależna Wirtualnej Polski, złożyła wniosek o przyznanie koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze uniwersalnym. Program ma zawierać audycje społeczne, gospodarcze, kulturalne i poświęcone przemianom obyczajowym. W planach sa też audycje nt. mediów.

Dotychczas w Polsce uruchomiono trzy bezpłatne multipleksy, z których jeden jest w całości zarezerwowany dla TVP (MUX-3), na których nadawane są 24 programy, oraz jeden multipleks płatny, na którym nadaje Cyfrowy Polsat (MUX-4).

Na multipleksie MUX-8 mają się znaleźć m.in. trzy programy standardowej rozdzielczości (SD) lub jeden program w wysokiej rozdzielczości (HD) i jeden program standardowej rozdzielczości, który ma nadawać TVP. Na MUX-8 mają też trafić cztery programy SD z osobnymi koncesjami.

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,