M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Niemiecki Axel Springer rozważa przejęcie Business Insidera

( red. ) | 24 września 2015, 06:00

Wartość potencjalnej transakcji wynosi ponad 500 mln dol.

Niemiecki koncern medialny Axel Springer prowadzi rozmowy w związku z planami przejęcia Business Insidera. Wartość umowy szacuje się na ponad 500 mln dol.

Axel Springer jest gigantem mediów drukowanych – w Niemczech w portfolio ma takie tytuły, jak "Welt" i "Bild". Firma poszukuje nowych dróg rozwoju poprzez inwestycje w takich dziedzinach jak marketing mediów internetowych, a w ostatnim czasie skupiała się na zagranicznych akwizycjach. W lipcu firma dokonała nieudanej próby przejęcia "Financial Times", który został sprzedany japońskiemu koncernowi Nikei za 1,3 mld dol.
Business Insider swoją witryną internetową w sierpniu przyciągnęła 42,7 mln unique users, co czyni go drugim pod względem częstotliwości przeglądania medium ekonomicznym tuż za Yahoo Finance.
Założony w 2007 r. Insider łączy tematykę ekonomiczną z publicystyką i informacjami o kulturze. Zawiera również rubryki lifestyle'owe i satyryczne. W lipcu spółka uruchomiła Tech Insidera, który koncentruje się na innowacjach i nauce.
Business Insider prawdopodobnie wygeneruje ok. 50 mln dol. zysku w tym roku. 

(Wall Street Journal)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,