M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Awanse w Grupie Onet-RASP

Piotr Machul | 15 października 2015, 06:00

Nowe funkcje otrzymają Marek Kowal, Jovan Protic, Sabina Lipska i Paweł Jurek.

Od listopada br. Marek Kowal obejmie nową rolę w organizacji - group data officer (GDO) - jest to nowo utworzone stanowisko dla wszystkich rynków, na których działa Ringier Axel Springer Media AG. W nowej roli Marek Kowal będzie wspierał kluczowe osoby, w tym CEO Onetu, COO Grupy i CIO Grupy, m.in. w zakresie realizacji strategii Big Data. Będzie również współpracować z dyrektorami zarządzającymi poszczególnymi segmentami  w Grupie Onet-RASP w zakresie wdrażania strategii Big Data w ich obszarach biznesowych.
- Jako Grupa dysponujemy dużą ilością danych. Big Data nie polega jednak na ich gromadzeniu, lecz przede wszystkim na mądrym zarządzaniu ich potencjałem. Na tym właśnie koncentruje się strategia Big Data, a utworzenie stanowiska group data officer odzwierciedla strategiczną wagę zagadnienia w naszej Grupie - mówi Mark Dekan, CEO Grupy na Polskę.
Również od listopada Jovan Protic obejmie stanowisko chief operating officera (COO) w Polsce. Będzie odpowiedzialny za wspieranie strategii mobilnej, akwizycję ruchu oraz wsparcie i tworzenie synergii w obszarze wydawniczym w Grupie. Zatrzyma tym  samym dotychczasowe  stanowisko digital publishing directora w Grupie RASM AG.
Sabina Lipska (na zdjęciu) obejmie funkcję chief video officera jako osoba odpowiedzialna za całościową strategię wideo, a Paweł Jurek zostaje dyrektorem zarządzającym strony głównej Onetu (poprzednio te obowiązki należały do CEO Grupy Onet.pl).
Marek Kowal jest związany z Grupą Onet.pl od 15 lat, ostatnio od sierpnia 2014 r. pełnił funkcję COO Grupy Onet.pl. Jovan Protic pracuje w Ringier Axel Springer Media AG od stycznia 2013 r., ostatnio jako group publishing director. Sabina Lipska pracuje w Onecie od 2003 r. Od lipca 2014 r. jest dyrektorem wideo w Grupie Onet-RASP. Paweł Jurek pracuje w Grupie Onet.pl od roku 2008, ostatnio jako zastępca dyrektora wydawniczego Onet.pl.