M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fabryka lodów Nestle Schöller w Namysłowie ma nowego dyrektora

Katarzyna Woźniak | 4 listopada 2015, 06:00

Dariusz Put jest związany z produkcją lodowych deserów marki od 22 lat.

Od października fabryka lodów Nestlé Schöller w Namysłowie ma nowego dyrektora. Stanowisko to objął Dariusz Put, związany z produkcją lodów Nestlé Schöller od 22 lat.
Put pracuje w namysłowskiej fabryce lodów od 1993 r. Zaczynał jako specjalista ds. higieny/HACCP oraz wdrożeń norm jakościowych ISO serii 9000, w latach 2003-2013 był kierownikiem działu rozwoju produktu, a przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję kierownika produkcji. Teraz będzie zarządzał fabryką lodów Nestlé Schöller w Namysłowie.
Zakład w Namysłowie to sześć linii produkcyjnych oraz dwa magazyny – chłodnie o pojemności 11 tys. miejsc paletowych. Obecnie produkowane są tu lody w rożkach (Kit Kat, Lion, Princessa), lody na patyku Cortina, Kaktus, Pirulo, Nesquik, a także lody familijne Manhattan i lody dla gastronomii pod markami Schöller i Mövenpick. Połowa produkcji lodów z fabryki w Namysłowie trafia na polski rynek, a pozostałe 50 proc. do 20 innych krajów, m.in. do Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Francji, Włoch, na Węgry czy do Izraela.
Fabryka lodów Nestlé Schöller jest jednym z głównych pracodawców w Namysłowie. Obecnie zatrudnia ponad 350 osób, a w szczycie sezonu produkcyjnego nawet 450 osób. Firma tworzy też miejsca praktyk zawodowych i programy stażowe.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,