M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

USA: gwałtownie spada sprzedaż e-papierosów

( red. ) | 19 listopada 2015, 06:00

Jako główne przyczyny analitycy wskazują niedogodności z użytkowaniem i coraz częściej pojawiające się obostrzenia w publicznych miejscach związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem.

Przez ostatnie pięć lat według danych firmy Euromonitor International segment ten rósł rok do roku o kilkaset procent. W przyszłym roku to ma być już tylko dwucyfrowa liczba - ok. 51 proc., a może nawet mniej.

Jeden z największych producentów e-papierosów firma Big Tobacco’s do końca października br. zanotowała rok do roku spadek wartości sprzedaży o 21 proc., a wolumenu o 11 proc. Podobne problemy raportuje Reynolds American Inc., drugi co do wielkości w St. Zjednoczonych producent wyrobów tytoniowych, właściciel brandu e-papierosów o nazwie Vuse.

W ub.r. wartość segmentu w St. Zjednoczonych wyniosła 2,5 mld dol. i zdaniem analityków zbliża się do pułapu nasycenia. - Zamiana papierosów na elektroniczne substytuty wydaje się już wkrótce procesem analogicznym do trudu zmiany picia Coca-Coli na Diet Coke - obrazowo podsumowuje sytuację jeden z analityków Euromonitor International. Analiza podkreśla także fakt, że nadal brakuje wiarygodnych, długoterminowych badań dotyczących rzeczywistej szkodliwości e-papierosów, co znacznie zaczyna wpływać na ich podaż.

(WSJ)

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,