M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Thorsten Schweer programming directorem kids channels Turnera w CEE

Piotr Machul | 20 stycznia 2016, 06:00

Będzie odpowiadał również za rynek polski.

Thorsten Schweer objął stanowisko programming directora kids channels na Europę Środkową i Wschodnią w firmie Turner. Będzie odpowiadał za ofertę programową, jej planowanie oraz zakupy programowe dla kanałów Cartoon Network oraz Boomerang w całym regionie, w tym w Polsce. Oprócz Polski podlegać mu też będą m.in. rynki w Niemczech, krajach Beneluksu, Rumunii i Rosji.

Do tej pory Schweer pełnił funkcję head of program planning & material coordination w niemieckiej telewizji KiKA, gdzie odpowiedzialny był za planowanie oferty programowej oraz rozwój strategii programowej dla kanałów dziecięcych. Wcześniej, przez sześć lat, pracował w MGM, gdzie m.in. jako director programming & on air odpowiadał za wprowadzenie kanału MGM w Europie Środkowej, nadzór nad ofertą programową, zakup programów oraz promocję antenową.

Thorsten Schweer raportować będzie bezpośrednio do Matthiasa Heinze, pełniącego funkcję vice president commercial na Europę Środkową i Wschodnią oraz general managera na Europę Wschodnią w Turnerze.

Turner ma w portfolio takie marki telewizyjne, jak: CNN, TNT, Cartoon Network, Boomerang i TCM.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,