M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Rosyjski McDonald's nie chce polskiego ziemniaka

Katarzyna Woźniak | 27 stycznia 2016, 06:00

Warzywa do frytek będą pochodzić nie od polskich rolników, lecz z Dagestanu.

Jak poinformował rosyjski dziennik "Kommiersant", cytowany przez portal TVN24 Bis, rosyjski McDonald's rezygnuje z polskich ziemniaków wykorzystywanych dotychczas do produkcji frytek. Teraz warzywa mają pochodzić nie z polskich upraw, ale z Dagestanu.

Do tej pory mrożone frytki były sprowadzane do Rosji z polskich zakładów McCain w Strzelinie oraz Farm Frites w Lęborku.
Jak poinformował rosyjski dziennik, idea zastąpienia polskich ziemniaków rosyjskimi pojawiła się w kontekście rządowej strategii ograniczania uzależnienia Rosji od importu towarów z zagranicy i zastępowania ich własną produkcją. Ma to związek z sytuacją giełdową rubla, która sprawia, że importowane towary są droższe od produkowanych na miejscu.
W Rosji 517 lokali sieci McDonald’s sprzedaje w postaci frytek blisko 75 tys. ton ziemniaków specjalnego gatunku.

Rosja 7 sierpnia 2014 r. wprowadziła embargo na import owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. W ten sposób odpowiedziała na sankcje zastosowane wobec niej przez Zachód w związku z rolą Moskwy w konflikcie na Ukrainie.

Czytaj więcej na temat: , , , ,