M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wojciech Szpil nie jest już prezesem Totalizatora Sportowego

Maciej Burlikowski | 15 marca 2016, 06:00

Rada nadzorcza wybierze jego następcę.

Totalizator Sportowy, spółka skarbu państwa, która ma monopol w dziedzinie gier liczbowych, będzie mieć nowego prezesa - spółka informuje, że dotychczasowy prezes Wojciech Szpil zakończył pracę. Jego następca nie został na razie wybrany.

Wojciech Szpil był związany z Totalizatorem Sportowym od 2009 r. Początkowo jako członek zarządu odpowiadał za sprzedaż i marketing. W grudniu 2012 r. został wybrany na prezesa spółki.

Szpil od początku kariery zawodowej był związany z branżą reklamową i marketingiem. Doświadczenie menedżerskie zdobywał w międzynarodowych agencjach reklamowych i korporacjach. Od 1997 do 2005 r. był współwłaścicielem i prezesem Upstairs - jednej z pierwszych agencji reklamowych w Polsce. Od 1999 do 2005 r. związany z grupą reklamową Young & Rubicam Brands, której był m.in. prezesem. W 2008 r. został dyrektorem ds. strategii i komunikacji w międzynarodowym koncernie Instalexport. Przed przyjściem Totalizatora Sportowego pracował jako doradca zarządu ds. rozwoju i strategii w Art New Media SA.

Za prezesury Szpila Totalizator zwiększał sukcesywnie liczbę punktów sprzedaży i wprowadzał nowe produkty, dzięki czemu zwiększał też z roku na rok przychody - w 2015 r. osiągnęły one rekordowy poziom 5,2 mld zł. W ub.r. Totalizator przekazał na wsparcie sportu i kultury ponad 920 mln zł.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,