M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Adam Plona kolejnym wiceprezesem Wirtualnej Polski

Maciej Burlikowski | 22 marca 2016, 06:00

Będzie odpowiadał za produkcję wszystkich serwisów webowych, aplikacji mobilnych i platform w grupie.

Adam Plona, dotychczasowy dyrektor departamentu rozwoju produktu w Grupie Wirtualna Polska (GWP), dołączył do zarządu spółki. Jako VP product development będzie odpowiadał nie tylko za produkcję wszystkich serwisów webowych, aplikacji mobilnych i platform GWP, ale także za zarządzanie obszarem akwizycji ruchu z kanałów SEO i social mediów. Do głównych jego zadań będzie należało m.in. przekształcanie serwisów i strony głównej WP w jednolity, spójny ekosystem produktowy, oparty na kontencie, usługach, e-commerce oraz wideo, rozwoju aplikacji i usług mobilnych.

Plona dołączył do Wirtualnej Polski w czerwcu 2014 r. Jego pierwszym projektem był redesign strony głównej Wirtualnej Polski. Kierowany przez zespół współtworzył też aplikację webową O2.pl, WP SportoweFakty, Money.pl, WP.tv, a także inne serwisy, platformy i aplikacje WP.

Przed przyjściem do WP odpowiadał za strategię i rozwój m.in. AbcZdrowie.pl, Parenting.pl, Gadzetomania.pl, Komorkomania.pl. Współtworzył i projektował również serwis NaTemat.pl. Wcześniej zajmował kierownicze stanowiska w Ringier Axel Springer, Agorze i Polskapresse.

Prezesem GWP jest Jacek Świderski, a Plona będzie siódmym wiceprezesem spółki.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,