M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Roczny zysk netto Kino Polska TV wyniósł 16,1 mln zł

Piotr Machul | 23 marca 2016, 06:00

Spółka Kino Polska TV raportuje najlepszy rok w historii.

Grupa Kapitałowa Kino Polska TV SA opublikowała raport finansowy za rok 2015. Przychody grupy ze sprzedaży wyniosły w 2015 r. ponad 107 mln zł – o 7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Źródłem wzrostu były przede wszystkim o ok. 13 proc. wyższe przychody z emisji i niemal o 63 proc. większe przychody z tytułu reklamy w segmencie kanałów filmowych FilmBox i tematycznych. Jeszcze wyraźniej niż przychody wzrósł w 2015 r. wynik z działalności operacyjnej. Osiągnął on przeszło 20,7 mln zł, o 24 proc. więcej niż w 2014 r.
Pod względem oglądalności kanały grupy mają za sobą dobry rok. FilmBox, płatny kanał z kategorii basic, w porównaniu z rokiem poprzedzającym zwiększył oglądalność wśród widowni z komercyjnej grupy wiekowej 16-49 o niemal 60 proc. Muzyczny kanał Kino Polska Muzyka odświeżył oprawę i ramówkę, zyskując w porównaniu z 2014 r. ok. 16 proc. widzów w grupie wiekowej 4+, a przede wszystkim o ponad jedną piątą zwiększając średni czas spędzany przez nich na tym kanale (ATS). Nadawca nie podał bardziej precyzyjnych danych nt. Kino Polska Muzyka.
W pierwszym pełnym roku nadawania Stopklatka TV znacząco, o niemal jedną czwartą, zwiększyła w porównaniu z 2014 r. swoją oglądalność wśród widzów z grupy komercyjnej. Telewizja Kino Polska zachowała zaś pozycję piątego najpopularniejszego kanału filmowo-serialowego.
Wzrost udziału rynkowego Stopklatki TV znacząco wzmocnił pozycję Kino Polska TV SA w segmencie telewizji naziemnej. Grupa zaangażowała się również w nowe przedsięwzięcie: ogólnodostępny naziemny kanał Zoom TV, łączący treści filmowo-serialowe z kontentem dostarczanym przez grupę lokalnych operatorów i nadawców, skupionych w Polskiej Izbie Komunikacji Elektronicznej. Projekt Zoom TV będzie realizowany przy udziale partnerów projektu: Polskiej Fundacji Wspierania Rozwoju Komunikacji Elektronicznej Piksel i Grupy Onet.pl SA.

Czytaj więcej na temat: , , , ,