M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agora zamyka Kinoplex

Maciej Burlikowski | 7 kwietnia 2016, 06:00

Ponieważ serwis VoD nie miał własnego, unikatowego kontentu, nie wytrzymał konkurencji z VoD Onetu, Playerem TVN-u i Iplą Polsatu.

 

Serwis Kinoplex działał od początku 2011 r.
Serwis Kinoplex działał od początku 2011 r.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Agora SA, wydawca m.in. "Gazety Wyborczej" i portalu Gazeta.pl, zdecydowała o zawieszeniu działalności (a docelowo zapewne zamknięciu) swojego serwisu VoD, czyli wideo na żądanie, Kinoplex.pl.

Kinoplex nie dysponował własnymi oryginalnymi treściami, np. telewizyjnymi, udostępniał w zasadzie jedynie filmy zewnętrznych dystrybutorów (np. Kino Świat czy Vision Film, kiedyś współpracował też z Best Film i Kino Polska TV). Prawdopodobnie nie wytrzymał konkurencji z serwisami, które dysponują takim unikatowym kontentem, jak np. VoD.pl (Onet-RASP), Player.pl (TVN), Ipla (Polsat) czy VoD.TVP.pl.

Według danych z badania Megapanel realizowanego dotychczas przez firmę Gemius na zlecenie PBI (dane z sierpnia ub.r.) Kinoplex odwiedzało miesięcznie niespełna 200 tys. internautów, podczas gdy VoD.TVP.pl miał 344 tys. odwiedzających, Ipla ponad 880 tys., Player.pl 1,38 mln widzów, a VoD.pl 4 mln użytkowników.

Prawdopodobnie Agora uznała, że wobec takiego stanu dalsze próby rywalizacji są nieopłacalne, zwłaszcza że od początku br. na naszym rynku zagościł amerykański Netflix. 

Przedstawiciele Agory nie komentują naszych wiadomości. 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,