M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Gannett chce za 815 mln dol. przejąć TribunePublishing

( red. ) | 27 kwietnia 2016, 06:00

Koncern Gannett (wydawca m.in. "USA Today") zadeklarował publicznie wolę przejęcia swojego konkurenta - TribunePublishingCo. (wydawcy m.in. "Los Angeles Times" i "Chicago Tribune"). Wliczając przypuszczalną kwotę długów TribunePublishing, Gannett za tę akwizycję musiałby zapłacić ok. 815 mln dol.

Koncern Tribune PublishingCo. odrzucił dwa tygodnie temu pierwszą publiczną ofertę od swojego konkurenta opiewającą na ok. 400 mln dol. Tym razem - w stosunku do wyceny giełdowej Tribune z ostatniego piątku - oferta jest o 63 proc. wyższa. Przedstawiciele Tribune w wydanym wczoraj oświadczeniu zadeklarowali "rozpatrzenie nowej propozycji tak szybko jak to możliwe".

Koncern Gannett jest w tej chwili największym wydawcą w Stanach Zjednoczonych - rynkowe udziały w segmencie dziennego nakładu publikowanych gazet wynoszą 12 proc. Koncern jest właścicielem 107 tytułów w 34 stanach - w większości ukazujących się w mniejszych i średnich miejscowościach (poza flagowym "USA Today").

TribunePublishing plasuje się w ww. segmencie na czwartym miejscu - jego udziały wynoszą 5 proc. Jest przy tym właścicielem 11 dużych dzienników ukazujących się na całym terytorium Stanów, co wydatnie podnosi koszty logistyczne tego podmiotu.

(WSJ)

 

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,