M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Grupa Polsat wchodzi na rynek kinowy

Katarzyna Woźniak | 12 maja 2016, 06:00

Spółki Grupy ogłosiły długofalową współpracę z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej pod nazwą Cyfrowa Strefa Twórców.

Grupa Polsat ogłosiła wczoraj rozpoczęcie współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Grupa zaprasza twórców filmowych do zgłaszania ciekawych projektów, które w ramach nowego programu Cyfrowa Strefa Twórców będzie mogła objąć opieką produkcyjną, promocyjną i dystrybucyjną. Grupa podkreśla, że liczy się dla niej dobry pomysł, a także potencjał dotarcia filmu do szerokiej publiczności kinowej i telewizyjnej, nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej. Projekty można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej. Inicjatorami programu są: Cyfrowy Polsat, Telewizja Polsat, Ipla, Polkomtel oraz Dystrybucja Mówi Serwis.
Porozumienie przewiduje merytoryczną współpracę podmiotów zakładającą udostępnienie, za zgodą twórców i producentów, efektów Programu Operacyjnego PISF Produkcja Filmowa oraz mającą na celu zapewnienie przez Grupę Polsat wsparcia finansowego, rzeczowego i dystrybucyjnego wybranym projektom filmowym zgłaszanym do PISF i spełniającym warunki programu Cyfrowa Strefa Twórców.
Jak zapewnia Grupa, Cyfrowa Strefa Twórców to pierwsza na rynku, zintegrowana platforma cyfrowa do komunikacji pomiędzy twórcami, scenarzystami i producentami a inicjatorami programu, którzy czekają na ciekawe audiowizualne formy polskiej twórczości, w tym filmy skierowane do szerokiej publiczności, przeznaczone w pierwszej kolejności do eksploatacji w kinach.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,