M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Multikino z atrakcjami dla dzieci

Katarzyna Woźniak | 18 maja 2016, 06:00

W kinach sieci wystartowały warsztaty animacji plastelinowej.

W sieci Multikino wystartowały warsztaty animacji plastelinowej dla dzieci. Będą odbywać się do 3 czerwca w kinach sieci Multikino w ramach Akademii Filmowej Multikino.
Każdego dnia inne miasto – w całej Polsce. W maju i na początku czerwca zajęcia Akademii Filmowej Multikino zdominuje Baranek Shaun i jego nowa koleżanka – owieczka Dosia, bohaterka etiudy tworzonej przez dzieci pod kierunkiem Moniki Kuczynieckiej, autorki filmów animowanych tworzonych w tradycyjnej technice poklatkowej (stop motion), której głównym medium twórczym jest plastelina.
Warsztaty trwają ok. 35 minut, przed filmem "Baranek Shaun” prezentowanym w ramach całorocznego programu edukacji filmowej Akademia Filmowa Multikino. Dzieci w tym czasie dowiadują się, czym jest film animowany, na czym polega animacja poklatkowa oraz mają szansę same animować. Dopełnieniem warsztatów animacji jest wstęp do dubbingu – w tym samodzielne nagranie ścieżki dźwiękowej i narracji filmu w formie oryginalnego wierszyka czytanego przez dzieci. Efektem finalnym jest 40-sekundowa etiuda, której premiera odbywa się w każdym mieście,  bezpośrednio po zakończeniu projekcji filmu pełnometrażowego.

Czytaj więcej na temat: ,