M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bank T-Mobile i Aliora zmienia ofertę

Maciej Burlikowski | 31 maja 2016, 06:00

Największy "telekomowy" bank od 1 sierpnia wprowadzi zmiany w cenniku. Nie wszystkie są korzystniejsze dla klientów.

T-Mobile Usługi Bankowe, czyli wspólny bank operatora komórkowego T-Mobile Polska i Alior Banku działający od maja 2014 r. (z przekształcenia ówczesnego internetowego banku Alior Sync), od 1 sierpnia br. wprowadza zmiany w cenniku usług.

W miejsce dotychczas funkcjonujących rachunków osobistych Konto T-Mobile będą funkcjonowały nowe o nazwie Konto Freemium. Prowadzenie konta wciąż będzie bezpłatne, ale karta do niego będzie kosztowała 6 zł miesięcznie (nawet jeśli klient jej nie aktywuje). W zamian do sumy 200 zł operacji kartą, zwalniającej z opłaty za nią, będą wliczane wszystkie transakcje, także naklejkami zbliżeniowymi i kartami NFC oraz transakcje kartą kredytową.

Nie będzie już bezpłatnych wypłat we wszystkich bankomatach w kraju i za granicą. Bezpłatnie będzie można skorzystać z bankomatów tylko trzy razy w miesiącu, kolejne wypłaty gotówki będą kosztować po 6 zł. Tyle samo będą kosztować przelewy natychmiastowe (dotychczas bank oferował 10 takich przelewów w miesiącu bezpłatnie). Zamiast trzech bezpłatnych dotąd możliwości skorzystania z wpłatomatów miesięcznie pozostanie jedna (kolejne to prowizja 0,5 proc. wpłacanej kwoty).

Utrzymany został program moneybacku, czyli zwrotu na rachunek do 5 proc. wartości zakupów kartą, ale z 25 do 15 zł miesięcznie (czyli z 300 do 180 zł rocznie) zmniejszono maksymalną wartość premii i dodatkowo dodano warunek zrealizowania w miesiącu minimum 200 zł transakcji kartą. Za to zniesiono warunek comiesięcznego wpływu min. 2 tys. zł wynagrodzenia bądź przelewu na rachunek.

W ofercie pojawią się natomiast nowe rachunki o nazwie Premium, w których za 18,90 zł miesięcznej opłaty klient będzie mógł otrzymać dodatkowy abonament telefoniczny (nowy numer) - albo bezpłatne, nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci (także stacjonarnych) i 1 GB transferu danych miesięcznie albo 35 GB danych miesięcznie - do wyboru. W tym nowym koncie limit miesięcznych transakcji kartą zwalniających z opłaty (18,90 zł) ustalono na 500 zł.  

T-Mobile Usługi Bankowe to największy z "telekomowych" banków, czyli wspólnych przedsięwzięć finansowych firm telekomunikacyjnych i banków. Z jego usług korzysta 558 tys. klientów (dane na koniec marca br.). Dla porównania z Orange Finanse, czyli oferty produktów i usług mBanku dla abonentów firmy telekomunikacyjnej Orange Polska, korzysta 216 tys. klientów (dane także na koniec marca br.), z oferty Plus Banku (dawny Invest-Bank; oferta dla klientów Polkomtela, operatora sieci komórkowej Plus) zaś ok. 160 tys.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,