M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Koncern z Atlanty wprowadza patriotyczną Coca-Colę

( red. ) | 31 maja 2016, 06:00

Z związku z obchodami narodowego święta - podobnie jak wielu innych producentów - przystraja puszkę popularnego napoju we flagę i zamieszcza patriotyczny przekaz.

Coca-Cola w Stanach przygotowuje się do obchodów narodowego święta niepodległości 4 lipca. W związku z tym marketer zdecydował o wprowadzeniu na rynek puszki z flagą amerykańską. Na puszkach znajduje się również patriotyczny tekst mówiący o dumie z bycia Amerykaninem. To kontynuacja projektu, który wystartował w kwietniu - polega na umieszczaniu na puszkach słów ponad 70 popularnych piosenek.
Do działań marketingowych związanych z obchodami narodowego święta przyłączyły się również inne marki: Budweiser zmienił opakowania, Burnett Vodka wprowadziła na rynek specjalny limitowany wariant USA Party, Smirnoff wprowadził wódkę w wariancie Red, White & Berry, Skittles sprzedaje cukierki w opakowaniach "American Mix", a Hershey's zmienił opakowanie czekolady ze srebrnego na utrzymany w kolorach flagi. Słynne M&M's również występują teraz w kolorach czerwonym, niebieskim i białym.

(AdAge)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,