M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Krzysztof Karwowski p.o. dyrektorem TVP1

Piotr Machul | 18 lipca 2016, 06:00

Jan Pawlicki nie kieruje już TVP1. Razem z Wojciechem Hoflikiem zostali pełnomocnikami zarządu ds. utworzenia Agencji Kreacji Filmów i Seriali.

Jan Pawlicki nie jest już dyrektorem TVP1. Pierwszą anteną TVP jako p.o. dyrektor pokieruje Krzysztof Karwowski. Pawlicki przestaje pełnić funkcję dyrektora anteny, bo – jak napisano w komunikacie TVP – "awansuje na pełnomocnika zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej”.

Pawlicki będzie na nowym stanowisku współpracował z Wojciechem Hoflikiem. Hoflik, pozostając na stanowisku szefa Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, odpowiada teraz także za uporządkowanie rynku twórców i producentów spoza TVP. W tym celu Hoflik utworzy i stanie na czele Agencji Kreacji Filmów i Seriali, która – jak zapewnia kierownictwo TVP - zajmie się pozyskiwaniem, selekcją i procesem produkcji najlepszych projektów zgłaszanych przez twórców spoza TVP.

"Awans Pawlickiego i Hoflika jest kolejnym efektem gruntownej przebudowy struktury TVP S.A., której celem jest optymalne wykorzystanie talentów i umiejętności kadry kierowniczej spółki” - czytamy w komunikacie TVP.

W zeszłym tygodniu dyrektorem TVP2 został Marcin Wolski. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Chmiela, który jest teraz dyrektorem biura handlu i odpowiada m.in. za koprodukcje z BBC.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,