M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agora zamyka "Metrocafe.pl" i zapowiada zwolnienia

Katarzyna Woźniak | 5 października 2016, 06:00

Pracę straci blisko 135 osób. Powód restrukturyzacji to utrzymująca się recesja na rynku reklamy prasowej.

Zarząd Agory SA poinformował o planowanych zwolnieniach grupowych w firmie. Przyczyną planowanej restrukturyzacji, w tym ograniczenia zatrudnienia, mają być utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy. "Ustabilizowanie wyniku finansowego działalności prasowej wymaga głębokiej zmiany w modelu pracy redakcji oraz w wydaniach "Gazety Wyborczej", co wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia w segmencie Prasa oraz reorganizacją pracy zespołów redakcyjnych" - napisano w komunikacie giełdowym. Spółka chce się skoncentrować na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza". Rezygnuje jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października br.

Zarząd spółki planuje zwolnienie do 135 pracowników. To 6,8 proc. zatrudnionych w spółce na dzień 3 października br.). Zwolnienia potrwają do końca br. 
Przychody segmentu Prasa w Agorze, obejmującego "Gazetę Wyborczą”, "Metrocafe.pl” i kolorowe magazyny, spadły w II kwartale br. rok do roku o 8,2 proc., do 73,8 mln zł. Sama "Wyborcza” z reklam i ogłoszeń zarobiła w tym okresie br. aż o jedną piątą mniej niż rok wcześniej. Sprzedaż ogółem drukowanej wersji dziennika zmalała w  I półroczu br. o niemal 10 proc. i wyniosła 146,5 tys. egz. (dane ZKDP).

Czytaj więcej na temat: , ,