M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Coty finalizuje przejęcie działu Speciality Beauty Business od P&G

Tomasz Wygnański | 6 października 2016, 06:00

Camillo Pane oficjalnie obejmuje stanowisko CEO.

Coty ogłosiło sfinalizowanie transakcji fuzji z częścią biznesu Procter & Gamble. Chodzi o prestiżowe zapachy, kosmetyki kolorowe, profesjonalne produkty do pielęgnacji włosów oraz wybrane kategorie kosmetyków do stylizacji włosów. Coty jest obecnie trzecią największą światową firmą kosmetyczną o przychodach na poziomie około 9 mld dolarów. W wyniku fuzji Coty obejmuje pozycję numer jeden w kategorii zapachów, a także odpowiednio numer dwa i numer trzy w kategoriach profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów oraz kosmetyków kolorowych.

Nowym CEO Coty został Camillo Pane, który przyszedł do firmy w lipcu 2015 r. Dotychczas był on odpowiedzialny za rozwój portfolio Coty, strategie w ramach kategorii, marek oraz innowacje. Wcześniej związany był przez wiele lat z Reckitt Benckiser. 

Coty zostało podzielone na trzy dywizje: Coty Consumer Beauty, Coty Luxury i Coty Professional Beauty. Nowe marki w portfolio firmy po fuzji z biznesem P&G to m.in. Max Factor, Wella, Cover Gril i Gucci. Wartość transakcji to ok. 13 mld dolarów. 

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,