M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nielsen otworzył w Warszawie pierwsze globalne Centrum Operacji

Piotr Machul | 28 października 2016, 06:00

Polski ośrodek będzie wiodący dla firmy. Znajdzie w nim zatrudnienie 700 specjalistów ds. badań i analityki.

Firma badawcza Nielsen otworzyła w Warszawie pierwsze globalne Centrum Operacji. Ośrodek ten będzie centralnym hubem zajmującym się wprowadzeniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze analizy i optymalizacji danych – takich jak udziały w rynku, trendy w sprzedaży detalicznej, zachowania konsumentów czy efektywność promocji, jakich Nielsen dostarcza swoim klientom – producentom dóbr szybkozbywalnych (FMCG) i detalistom na całym świecie. Warszawskie Centrum jest pierwszym tego typu ośrodkiem Nielsena, docelowo będzie współpracować z dwoma innymi tego typu centrami, które powstaną w innych krajach, ale zachowa wiodącą rolę w obszarze innowacji i optymalizacji procesów - dla wszystkich rynków, na których działa Nielsen.

Mitch Barns, prezes Nielsena, powiedział, że o wyborze Polski jako wiodącego ośrodka zdecydowały m.in.: dostępność wysoko wykwalifikowanych specjalistów i dobrze przygotowana infrastruktura.

W warszawskim Centrum pracę znajdzie docelowo 700 pracowników (w tej chwili jest już ponad 100) – specjalistów w takich obszarach jak przetwarzanie danych, projektowanie procesów biznesowych, analiza statystyczna, a także kadra menedżerska.

Dyrektorem Centrum Operacji Nielsen w Warszawie został Piotr Maksimczuk.

 

Czytaj więcej na temat: , ,