M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

British American Tobacco testuje e-papierosy w Japonii

( red. ) | 10 listopada 2016, 06:00

BAT wprowadza różne warianty papierosów i chce spieniężyć swoje wielomilionowe inwestycje na innowacje w kategorii elektronicznych papierosów.

W przyszłym miesiącu w Japonii British American Tobacco rozpocznie testowanie nowych e-papierosów i zupełnie nowego formatu tytoniowego na tamtym rynku – Glo. Działanie jest odpowiedzią na podobne produkty: iQOS z portfolio Philip Morris i Ploom Tech z portfolio Japan Tobacco Inc.
Glo ma trafić na rynek oficjalnie 12 grudnia początkowo w północno-wschodniej części kraju - w mieście Sendai.
Glo to elektroniczny papieros, który ogrzewa parę, którą palacz się inhaluje. Jak zapewnia BAT, zawiera o 90 proc. mniej substancji szkodliwych niż zwykły dym. W Glo i Kent Neostiks temperatura ma wynosić 240 stopni Celsjusza, podczas gdy temperatura spalania w zwykłych papierosach wynosi 800 stopni.
BAT zainwestowało ponad miliard dolarów w ciągu ostatnich pięciu lat w rozwój alternatywnych papierosów. W portfolio ma również Vype, a na rynkach europejskich testuje iFuse. BAT opracowało również specjalny inhalator nikotynowy Voke, który planowo ma być dopuszczony jako środek medyczny w Wielkiej Brytanii.
Cena za opakowanie Glo ma wynosić 76,61 dol. Dwadzieścia elektronicznych papierosów Kent Neostiks kosztuje 4,02 dol.

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,