M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

ScreenLovers: telewizja reklamowo korzysta z badawczych niedostatków rynku

Maciej Florek | 7 grudnia 2016, 06:00

To telewizja, dzięki brakowi wspólnego pomiaru dla wideo, przyciąga większe budżety niż wynikałoby to z rzeczywistych potrzeb marek i jej efektywności jako medium - pokazuje badanie ScreenLovers na grupie 120 media plannerów.

Telewizja i wideo w sieci powinny być objęte wspólnym pomiarem – uważa blisko 90 proc. polskich media plannerów, ale już niekoniecznie powinny być sprzedawane według tej samej waluty – pokazuje badanie ScreenLovers. Zdaniem media plannerów największe szanse na dostarczenie pomiaru rynku multiscreen ma Nielsen, czyli agencja dostarczająca obecnie pomiar telemetryczny, jednak aż 30 proc. badanych uważa, że na razie nie ma takiej firmy. Brak wspólnego dla różnych form wideo badania sprawia, że nie można w Polsce mówić o planowaniu multiscreen, które zastąpiłoby osobne planowanie telewizji i VoD – uważa 40 proc. badanych. Porównywalny odsetek twierdzi odwrotnie.

Zdaniem połowy polskich media plannerów to TVN jest biurem reklamy, które najlepiej radzi sobie z integrowaniem w ofercie reklamowej digital i telewizji, blisko 40 proc. badanych uważa jednak, że żaden gracz nie potrafi skutecznie połączyć online i offline w jeden spójny produkt.

ScreenLovers sprawdziło też w badaniu, jak wygląda konsumpcja mediów wśród pracowników polskich domów mediowych. Okazuje się, że ponad 38 proc. media plannerów to osoby nieposiadające telewizora bądź nieoglądające telewizji. Przypomnijmy, że z badania MEC VideoTrack wynika, że średnio w populacji internautów odsetek "beztelewidzów” sięga 5 proc.

Badanie realizowano we wrześniu i październiku br., wzięło w nim udział 120 pracowników domów mediowych. 

Czytaj więcej na temat: , ,