M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Szefowa chińskiego oddziału Twittera odchodzi

( red. ) | 4 stycznia 2017, 06:00

Mimo rezygnacji Kathy Chen Twitter planuje utrzymanie biura w Hongkongu.

Kathy Chen, dotychczasowa szefowa Twittera w Chinach, ogłosiła, że odchodzi z firmy. Twitter jednak chce utrzymać biuro w Hongkongu. Cheng odeszła po ośmiu miesiącach. To kolejna odsłona fali zwolnień, która dotknęła firmę w październiku - wielu menedżerów odeszło lub zostało zwolnionych w związku z problemami z rentownością firmy.
Twitter został zablokowany w Chinach od 2009 r., ale Chen została zatrudniona, aby pomóc pielęgnować relacje z chińskimi klientami reklamowymi. Jej nominacja wywołała kontrowersje ze względu na jej wcześniejsze powiązania z chińska armią.
Chen deklarowała, że jej celem nie jest tylko orientacja na chińskich reklamodawców - zależało jej również na reklamodawcach międzynarodowych. Jak zapewniała w jednym ze swoich tweetów, baza reklamodawców Twittera w Chinach w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła o 400 proc.
Twitter zapowiedział w październiku, że zwolni 9 proc. pracowników (ok. 350 osób), głównie z działu sprzedaży, marketingu i obsługi organizacji partnerskich. Twitter chciał się skupić na uzyskaniu rentowności, po tym jak jego kwartalna strata miała wynosić 100 mln dol.


(Wall Street Journal)

Czytaj więcej na temat: ,