M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Opel również miał rekordowy rok w Polsce

Maciej Burlikowski | 10 stycznia 2017, 06:00

Marka koncernu GM zanotowała w ub.r. najwyższą sprzedaż od 16 lat.

Bestsellerem Opla kolejny rok z rzędu była Astra. Trzeci, po Skodach Octavia i Fabia, najchętniej kupowany w Polsce samochód.
Bestsellerem Opla kolejny rok z rzędu była Astra. Trzeci, po Skodach Octavia i Fabia, najchętniej kupowany w Polsce samochód.
General Motors Poland podał, że w ub.r. w Polsce samochody marki Opel znalazły 37,48 tys. nabywców. To o 17,6 proc. (ponad 5,5 tys. szt.) więcej niż w 2015 r. Ubiegły rok był dla Opla rekordowy - sprzedażowo najlepszy od 16 lat.

- Rok 2016 był świetny dla Opla. Nie tylko po raz trzeci z rzędu zanotowaliśmy wzrost sprzedaży, ale także osiągnęliśmy piąty najlepszy wynik w historii marki w Polsce. Dzięki tak imponującym rezultatom umocniliśmy naszą pozycję jednej z najchętniej wybieranych marek przez polskich klientów - mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Najpopularniejszym modelem Opla była Astra. Łącznie w całym ub.r. sprzedano nieco ponad 14,8 tys. sztuk tego modelu (wzrost o ponad 39 proc. w stosunku do 2015 r.). Na drugiej pozycji uplasowała się Corsa z wynikiem 6,77 tys. egzemplarzy, a trzecie miejsce zajęła Mokka (4,48 tys. sztuk).

Na ten rok Opel zapowiada m.in. premierę nowej generacji flagowego Opla Insignia oraz debiut dwóch crossoverów – Crosslanda X oraz Grandlanda X.

Wyniki niemieckich producentów aut w Polsce imponują - we wczorajszym wydaniu naszego serwisu pisaliśmy o rekordowym roku Volkswagena w Polsce.

Czytaj więcej na temat: , , ,