M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Jamie Oliver zamyka sześć restauracji

( red. ) | 11 stycznia 2017, 06:00

Wszystko przez Brexit.

Znany szef kuchni Jamie Oliver mimo wcześniejszych deklaracji zdecydował się zamknąć sześć swoich restauracji na Wyspach Brytyjskich. Decyzję uzasadnia niepewnością gospodarczą związaną z Brexitem.
Oliver, kucharz-celebryta, nakłaniający Brytyjczyków i Amerykanów do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych, jest właścicielem sieci 42 restauracji. Branża gastronomiczna w Wielkiej Brytanii przeżywa liczne momenty niepokoju i niepewności po ogłoszeniu wyników brytyjskiego referendum. Może się to prawdopodobnie odbić na cenach produktów, a tym samym na eksporcie, wysokości cen w restauracjach. Nie wiadomo również, jak planować kwestie pracownicze - w restauracjach Olivera pracuje wielu imigrantów, dlatego menedżerowie nie wiedzą, jakie będą obostrzenia związane z zatrudnianiem obcokrajowców.
W sześciu restauracjach Olivera pracuje łącznie 120 osób. Dostaną propozycję przejścia do innych lokali. Jeśli z nich nie skorzystają, firma zadeklarowała, że pomoże im znaleźć inną pracę.
Zamknięte zostaną włoskie restauracje w Aberdeen, Cheltenham, Exeter, Ludgate, Richmond i Tunbridge Wells. Lokale łącznie generowały ok. 5 proc. całkowitego obrotu sieci. Grupa deklaruje plany kolejnych otwarć zagranicą.

(Daily Mail)

Czytaj więcej na temat: