M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Yahoo zniknie ostatecznie z rynku

( red. ) | 11 stycznia 2017, 06:00

Marissa Meyer nie uratowała firmy, ale weźmie odprawę o wartości 55 mln dol.

Yahoo, gigant internetowy starszy jeszcze od Google'a, ma ostatecznie zniknąć z rynku. Verizon, nowy właściciel firmy, zdecydował o zmianach w strukturze i władzach firmy. Yahoo powstało w 1995 r. Część zostanie wydzielona jako osobna spółka. Będzie funkcjonować pod nazwą Altaba. Yahoo może więc pozostać jedynie marką.
Współzałożyciel Yahoo David Filo oraz prezes firmy Marissa Mayer nie będą zasiadać we władzach Altaby. Wraz z większością personelu przejdą do Verizona.
Verizon został właścicielem Yahoo w lipcu ubiegłego roku. Operator telekomunikacyjny wydał na transakcję 4,38 mld dol. Szybko okazało się, że zakup może zostać anulowany (Yahoo dopuściło dwukrotnie do wycieku danych, które Associated Press sklasyfikowało jako największe w historii).
Firmę miała uratować Marissa Mayer (przybyła do firmy z Google'a w 2012 r.), ale przyczyniła się tylko do kilku nieudanych decyzji, np. przejęcia platformy blogowej Tumblr za miliard dolarów. Mayer opuszcza firmę z odprawą w wysokości 55 mln dol.

(Money)Czytaj więcej na temat: , , , , , ,