M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Trójka ogłasza nowości w ramówce

Katarzyna Woźniak | 16 stycznia 2017, 06:00

Stacja przypomina najlepsze skecze, stawia też na poszerzenie oferty kulturalnej, zwiększa częstotliwość emisji słuchowisk teatralnych.

Program Trzeci Polskiego Radia odświeża ramówkę. Od nowego roku na antenie stacji pojawiło się kilka nowych audycji – przede wszystkim muzycznych, kulturalnych i rozrywkowych.
Od 2 stycznia, od poniedziałku do czwartku, o godz. 6:52 (w ramach bloku "Zapraszamy do Trójki”) emitowane są "Urywki z kalendarza” – satyryczny program w którym Joanna Kołaczkowska, Łukasz Błąd, Filip Jaślar i Wojciech Zimiński odnoszą się w swoich felietonach do wydarzeń z przeszłości.
Z okazji przypadających w tym roku (dokładnie 1 kwietna) 55. urodzin Trójki znany dziennikarz i reżyser Andrzej Zakrzewski przygotował cykl "Przeboje Trójkowej Rozrywki”. Prezentowane są w nim skecze, piosenki i felietony z bogatego archiwum satyry, a wśród nich teksty m.in. Jonasza Kofty, Jeremiego Przybory, Jerzego Wasowskiego, Jacka Fedorowicza w wykonaniu m.in. Ireny Kwiatkowskiej, Piotra Fronczewskiego czy Stefana Friedmanna. Emisja codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 8:48.
Będzie też kilka zmian w weekendowej ramówce. Od tej pory w sobotnie popołudnia o godz. 15 pojawią się przemiennie trzy pozycje. Dwa razy w miesiącu nowości książkowe w swojej autorskiej audycji "Trójkowy chuligan literacki” zaprezentuje Michał Matyszkowicz, dyrektor TVP Kultura. W ostatnią sobotę każdego miesiąca w tym miejscu emitowane będą – obecne na antenie już od jesieni ub.r. – rozmowy Macieja Pawlickiego w ramach jego cyklu "Cogito Ergo…”. Wreszcie do grona prowadzących o tej porze dołączy Dorota "Fala” Frontczak-Fiedorowicz z programem "Paresłów". Raperka i dziennikarka poprowadzi audycję, w której skupi się na tekstach piosenek. Dominować będą wokale damskie, a usłyszymy utwory z pogranicza soul, R’n’B i muzyki elektronicznej. Od lat 90. do dziś. W związku z tymi zmianami emitowana uprzednio o tej porze audycja "Trzy kontynenty” Artura Orzecha pojawi się godzinę później (16-17).
O godz. 22 w sobotnie wieczory pojawi się nowa audycja - "Głowa. Serce. Baza”, czyli muzyczny program Gaby Kulki.
Po wielu latach wraca w rytmie tygodniowym, prezentowana do tej pory raz w miesiącu, "Scena Teatralna Trójki”, która będzie nadawana w każdą niedzielę w godz. 21-22. Start tego cyklu poprzedziła ubiegłotygodniowa (8 stycznia) emisja słuchowiska "Moderato Cantabile” z główną rolą Zbigniewa Cybulskiego – w 50. rocznicę śmierci aktora. W niedzielę 15 stycznia Trójka zaprezentowała słuchowisko "Pawi tren” (przed premierą rozmowa z jego twórcami: finalistką Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2016 – Iwoną Korszańską i reżyserem Mateuszem Pakułą, laureatem Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2014). W planach STT ma również raz w miesiącu spektakle transmitowane na żywo z Muzycznego studia im. A. Osieckiej.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,