M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lidl ma nowego CEO

( red. ) | 9 lutego 2017, 06:00

Ze stanowiskiem pożegnał się w trybie natychmiastowym Sven Seidel, nowym CEO został Jesper Hojer.

Niemiecka sieć handlowa Lidl poinformowała, że rozstaje się w trybie natychmiastowym z prezesem Svenem Seidelem. Według oficjalnych informacji odejście Seidla miało miejsce z powodu różnic w biznesowym i strategicznym podejściu do prowadzenia spółki.
Sven Seidel pracował w sieci Lidl od wiosny 2014 r. Nowym prezesem Lidla został Jesper Hojer.

Seidel wielokrotnie miał spierać się z Klausem Gehrigiem - prezesem Schwarz-Gruppe, która jest właścicielem sieci. Według gazety "Heilbronner Stimme" Gehring był także niezadowolony z tego, ile pieniędzy Lidl przekazał na rzecz wspierania piłki ręcznej (m.in. ostatnich mistrzostw świata w tej dyscyplinie, które odbyły się we Francji).
Schwarz-Gruppe poinformował w komunikacie, że od teraz o wszystkich strategicznych posunięciach będzie decydować pięcioosobowy zespół: Klaus Gehrig, Jesper Hojer oraz prezes sieci Kaufland Patrick Kaudewitz, Andreas Strähle (odpowiedzialny za finanse, kontroling i HR) i Gerd Chrzanowski (odpowiedzialny za IT, produkcje i nieruchomości).
Nowy prezes Lidla Jesper Hojer pracuje w spółce od 10 lat. W zeszłym roku Lidl wykazał wzrost obrotów o niemal 10 proc., osiągając 64,6 mld euro.

(Retail Update)