M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ryanair zainteresowany czarterami w Polsce

Katarzyna Woźniak | 16 lutego 2017, 06:00

Usługa miałaby wystartować od lata przyszłego roku, na potrzeby jej uruchomienia operator nie będzie tworzył odrębnej marki.

Jak poinformował portal ISB News, podniebny przewoźnik Ryanair jest zainteresowany rozwijaniem lotów czarterowych w Polsce. Jeszcze w tym roku przewoźnik zamierza zacząć pracować nad strategią takiej działalności. Działalność miałaby wystartować w sezonie letnim przyszłego roku. Prezes przewoźnika Michael O'Leary oczekuje, że ten ruch przyczyni się do ponaddwukrotnego wzrostu tego rynku. Zainteresowanie tego rodzaju działalnością ma wynikać z dużego zapotrzebowania polskich touroperatorów na przeloty w niższych cenach.
O'Leary twierdzi, że wejście Ryanaira na ten rynek może przyczynić się do jego wzrostu z obecnych ok. 3 mln pasażerów rocznie do 6-7 mln.
Na potrzeby rynku czarterowego przewoźnik na razie nie zamierza tworzyć odrębnej marki. Wcześniej podczas konferencji powiedział m.in., że Ryanair będzie miał w tym roku ok. 10,5 mln pasażerów w Polsce. Ryanair to niskokosztowy przewoźnik lotniczy, który operuje z ok. 200 lotnisk w ponad 30 krajach.