M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kraft Heinz próbował przejąć Unilevera

( red. ) | 20 lutego 2017, 06:00

Firma potwierdziła sensacyjne doniesienia o próbie fuzji z Unileverem.

Kraft Heinz potwierdził sensacyjne doniesienia, że próbował dokonać akwizycji Unilevera, swojego większego rywala. Początkowo oferta została odrzucona przez Unilever, ale obecnie nastąpił powrót do rozmów. Po podaniu tej informacji do wiadomości publicznej wartość akcji Unilevera skoczyła o 9,5 proc.
Kraft Heinz potwierdził, ze złożył Unileverowi propozycję połączenia dwóch grup w celu stworzenia nowego dużego podmiotu FMCG z misją długoterminowego wzrostu i zrównoważonego rozwoju.
Analitycy szacują, że wartość Unilevera jako podmiotu w takiej transakcji to ok. 127 mld dol. wobec 106 mld dol., które prawdopodobnie jest wart Kraft Heinz.
Kraft Heinz ukonstytuował się jako koncern w 2015 r. dzięki transakcji wspieranej przez spółkę inwestycyjną Warrena Buffetta Berkshire Hathaway, stając się piątym co do wielkości na świecie żywności i napojów podmiotem FMCG. Kraft wcześniej wydzielił na rynkach międzynarodowych spółkę, która w portfolio ma słodkie i słone przekąski - Mondelez International. Od 2012 r. mniejsza spółka Kraft skupiła się dzięki temu na markach spożywczych z amerykańskimi korzeniami.
Unilever jest trzecim pod względem wielkości na świecie podmiotem FMCG, po Procter & Gamble i Nestle.

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,