M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Plus rozpoczyna sprzedaż gazu

Maciej Burlikowski | 1 marca 2017, 06:00

Sprzedaż w 1,2 tys. punktach Plusa i Cyfrowego Polsatu; wsparcie w ramach SmartDomu.

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus należący do Cyfrowego Polsatu, rozpoczyna sprzedaż gazu ziemnego dla odbiorców indywidualnych. Cenę 1kWh ustalono na 0,1137 zł. Dla korzystających ze wspólnego programu rabatowego Plusa i Cyfrowego Polsatu o nazwie SmartDom jest ona o 5 proc. niższa. Do tego abonent musi zapłacić 4 zł abonamentu (a jeśli gazu używa nie tylko do gotowania, ale także do podgrzewania wody to 5 zł).
Nową ofertę o nazwie Ja+ gaz można kupić w ok. 1,2 tys. salonach i punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu. Klient w trakcie jednej wizyty podpisuje kompleksową umowę, dzięki której otrzyma jedną fakturę za sprzedaż i dystrybucję gazu. Podobnie jak w przypadku oferty energii elektrycznej, tak i tutaj wszystkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy zostaną przeprowadzone w imieniu klienta przez pracowników operatora.
 
Polkomtel wskazuje, że liberalizacja rynku energetycznego, widoczna od dłuższego czasu w sprzedaży prądu, zaczyna też funkcjonować w przypadku sprzedaży gazu. Każdy klient ma prawo zmienić swojego sprzedawcę gazu i coraz większa ich liczba się na to decyduje. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki w 2016 r. liczba klientów, którzy zmienili sprzedawcę gazu, była dwa razy większa niż rok wcześniej.

Ambasadorami programu SmartDom, w ramach którego jest promowana sprzedaż gazu przez Plusa, są Joanna Brodzik i Paweł Wilczak. Za komunikację tego programu od niedawna odpowiada agencja reklamowa Scholz & Friends Warszawa, która wcześniej odpowiadała za komunikację usług telekomunikacyjnych Plusa, planowaniem i zakupem mediów zajmuje się zaś dom mediowy Vizeum.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,