M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sieć Radia Plus powiększy się o stację w Lublinie

Piotr Machul | 3 marca 2017, 06:00

Porozumienie Radiowe Plus będzie odpowiedzialne za udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych oraz formatu muzycznego.

Archidiecezja Lubelska zawarła umowę z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) na wejście do sieci Radia Plus. Lubelskie Radio eR po uzyskaniu zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmieni nazwę na Radio Plus Lublin.

Współpraca obejmuje udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”). Jednocześnie stacja nie rezygnuje z silnej oferty lokalnych programów. Radio Plus Lublin nadawać będzie serwisy lokalne w ciągu całego dnia, a w godzinach 16.00-20.00 na antenie stacji emitowany będzie własny program informacyjno-publicystyczny, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym Archidiecezji Lubelskiej.

Radio Plus to sieć diecezjalnych rozgłośni lokalnych, prezentujących muzykę z lat 60., 70., 80. i 90. Oferuje słuchaczom rozrywkę, ale także programy o charakterze społeczno-religijnym i publicystycznym. Od kwietnia 2013 r. Grupa Radiowa Time odpowiada za programowanie sieci Radia Plus, współtworzonej ze stacjami diecezjalnymi współpracującymi z Grupą Eurozet.

Radia Plus można słuchać w następujących miastach i regionach: Bydgoszcz, Gdańsk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Gryfice, Koszalin, Kraków, Podhale, Legnica, Lipiany, Łódź, Olsztyn, Radom, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.