M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nowy właściciel Żabki chce postawić na zdrowe jedzenie

Katarzyna Woźniak | 8 marca 2017, 06:00

CVC Capital Partners chce przeznaczyć na rozwój sieci kilkaset milionów złotych.

Jak poinformował dziennik "Puls Biznesu", nowy właściciel sieci Żabka, CVC Capital Partners, chce wprowadzić nowe logo sieci i poszerzyć ofertę o więcej zdrowej żywności. Ma w planach również inwestycje o wartości kilkuset milionów złotych w rozwój sieci.
Amerykański fundusz zapowiada, że w sieci sporo się zmieni. Spółka ma upowszechnić format testowany od kilku miesięcy w wybranych sklepach. We wnętrzu ma być więcej zdrowych, gotowych posiłków - kanapek, sałatek czy zdrowych deserów. Nowy właściciel zapewnia, że chce dostosować koncepcję sklepu do potrzeb zapracowanego i zabieganego konsumenta.
Nowa strategia zarządzania Żabką ma wzorować się na działaniach amerykańskiej sieci 7-Eleven, jednej z największych sieci handlu detalicznego na świecie.
Jak wynika z informacji dziennika, fundusz CVC zapłacił za Żabkę ok. 1,1 mld euro. Chce teraz w spółkę zainwestować, by za kilka lat sprzedać ją z zyskiem. Fundusz CVC Capital Partners, którym w Polsce zarządza Krzysztof Krawczyk, ma w portfolio wiele inwestycji z sektora handlowego - od perfumerii Douglas po amerykańskie Petco, specjalizujące się w sprzedaży produktów dla zwierząt.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,