M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Polska strona Carrefour Marketplace już powstaje

Magdalena Weiss | 13 marca 2017, 06:00

Jeszcze w tym roku Carrefour uruchomi w Polsce usługę marketplace - platformę internetową poprzez którą producenci będą mogli sprzedawać swoje wyroby. Powstała już strona internetowa, na razie tylko po angielsku.

Strona już działa pod adresem http://carrefourmarketplace.pl/english. Polska wersja językowa jest w przygotowaniu. O tym, kiedy ruszy usługa w naszym kraju, Carrefour poinformuje 23 marca br.

Marketplace to internetowa platforma, poprzez którą producenci będą mogli sprzedawać swoje produkty konsumentom bez konieczności zakładania własnego sklepu internetowego.

Miesięczna opłata za możliwość umieszczania swoich produktów wynosi 149 zł netto, natomiast prowizja od sprzedaży, w zależności od rodzaju asortymentu, to 5-9 proc. wartości transakcji. Sprzedawca musi się zarejestrować na stronie (utworzyć konto sprzedawcy) oraz dostarczyć informacje o produkcie wraz ze zdjęciem. Opłaty będą przekazywane przez platformę na konto sprzedawcy co siedem dni.

Na razie usługę taką Carrefour wprowadził we Francji, w Hiszpanii i Brazylii. W obecnym roku do grona tego poza Polską dołączyć mają jeszcze Belgia i Rumunia.