M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kantar tworzy jednostkę Kantar Healthcare

Piotr Machul | 28 marca 2017, 06:00

Nowym podmiotem pokieruje jako managing director Dorota Cudna-Sławińska.

Zespoły z obszaru healthcare z Kantar Millward Brown i Kantar TNS tworzą nową strukturę badawczo-konsultingową Kantar Healthcare.

Wyodrębnienie jednostki to efekt wieloletnich doświadczeń badawczych na rynku healthcare zarówno Kantar Millward Brown, jak i Kantar TNS. Wcześniej zespół healthcare w Kantar Millward Brown realizował studia o charakterze konsultingowym, w dużej mierze oparte na badaniach jakościowych, a specjaliści w Kantar TNS skupili się na analizach ilościowych wykorzystujących między innymi dane z syndykatowego rozwiązania OTC Track.

Teraz postanowiono wykorzystać komplementarność obu zespołów i stworzyć nową strukturę. Kompetencje zespołu Kantar Healthcare mają dawać możliwość realizacji zarówno wielkich projektów badawczych, prowadzenia konsultingu strategicznego dla największych klientów, jak i współpracy przy niewielkich lub wręcz niszowych przedsięwzięciach. - Rynek badań medycznych i farmaceutycznych zmienia się i stwarza nowe wyzwania. Jednym z nich są procesy cyfryzacji w komunikacji marketingowej, pojawienie się zupełnie nowych kanałów dotarcia do pacjenta i lekarza czy nowe trendy konsumenckie. Z pewnością jednym z ważnych czynników kształtujących obraz rynku medycznego są również zmieniające się regulacje prawne. Chcemy w Kantar Healthcare podjąć te wyzwania, łączyć nasze wieloletnie doświadczenie i wiedzę z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, bazą wiedzy Kantar Millward Brown i Kantar TNS – wyjaśnia Dorota Cudna-Sławińska, managing director Kantar Healthcare.

Kantar Healthcare ma mieć charakter think tanku.

Czytaj więcej na temat: , , ,