M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Rynek inteligentnych głośników urośnie w br. o 130 proc.

( red. ) | 16 maja 2017, 06:00

Według firmy badawczej eMarketer w br. 35,6 milionów Amerykanów posłuży się przynajmniej raz w miesiącu urządzeniem z aktywowanym głosowo cyfrowym asystentem (wzrost o 128,9 proc. w porównaniu z 2016 r.).

Dominującym graczem na rynku amerykańskim będzie głośnik Amazon Echo (70,6 proc. użytkowników). Google Home pozostanie daleko w tyle, zdobywając jedynie 23,8 proc. rynku. Niewielką resztą podzielą się takie firmy, jak: Lenovo, LG, Harmon Kardon i Mattel. EMarketer przewiduje wprawdzie, że udziały Amazon Echo spadną w kolejnych latach na rzecz Google Home, ale jego pozycja lidera jest w przewidywalnej przyszłości niezagrożona.

Według prognoz eMarketer w 2017 r. urośnie także - o 23,1 proc. - kategoria cyfrowych asystentów, czyli oprogramowania znajdującego się w rozmaitych urządzeniach. W kategorii tej mieszczą się takie produkty, jak Alexa (Amazon), Siri (Apple) Google Now i Cortana (Microsoft).

Największymi zwolennikami cyfrowych asystentów są osoby w wieku od 25 do 34 lat, które stanowią 26,3 proc. ogółu użytkowników takich aplikacji.

(eMarketer.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,