M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Pod koniec maja TVP uruchomi nowy serwis VoD

Piotr Machul | 17 maja 2017, 06:00

Zastosowane rozwiązania mają umożliwić korzystanie z unikatowej, szerokiej oferty dla reklamodawców.

Telewizja Polska finalizuje prace nad nowym serwisem wideo na żądanie TVP VoD. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że serwis ma ruszyć pod koniec maja br. Nowy serwis ma wpisywać się w najnowsze trendy – zarówno w aspekcie technologicznym, jak i graficzno-projektowym. Wystartuje także ze znacznie szerszą w stosunku do obecnej ofertą dla reklamodawców. Serwis ma być zaawansowany technologicznie – ma obsługiwać m.in. format VPAID 2.0 (interfejs umożliwiający wyświetlanie interaktywnych reklam multimedialnych), czego nie posiadają serwisy konkurencyjnych dla TVP nadawców.

TVP deklaruje, że oferta filmów i seriali dostępnych za darmo i na każdym urządzeniu będzie najszersza na polskim rynku – katalog TVP VoD to ponad 3 tysiące unikatowych formatów, które zostaną w przystępnej formie udostępnione użytkownikom.

Start nowego serwisu będzie wspierała kampania reklamowa – zarówno w mediach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Serwis wystartuje i będzie promowany jako nowa marka TVP VoD. W prace nad nowym serwisem został zaangażowany całkowicie wewnętrzny zespół projektowo-technologiczny stworzony w obrębie Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP. Projektem kieruje Monika Borycka.

Czytaj więcej na temat: ,