M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Gremi Media wypracowała w I kwartale 178 tys. zł zysku netto

Piotr Machul | 25 maja 2017, 06:00

Wydawca "Rzeczpospolitej" podaje, że wpływy ze sprzedaży wyniosły ponad 27 mln zł.

Grupa Gremi Media SA, wydawca m.in. "Rzeczpospolitej" i "Parkietu", zanotowała 27,1 mln zł wpływów ze sprzedaży i 178 tys. zł zysku netto w I kwartale 2017 r. EBITDA grupy w omawianym okresie wyniosła 2,03 mln zł i wzrosła o 18 proc., przychody natomiast były wyższe o 6 proc. w stosunku do takiego samego okresu roku ubiegłego.

Najwyższe wzrosty grupa zanotowała w obszarze digital - obroty wzrosły tu o 34 proc., do poziomu 10,1 mln zł, a ich udział w strukturze przychodów sprzedaży zwiększył się z 29 proc. do 37 proc. Zdaniem kierownictwa firmy to odzwierciedla strategię, zgodnie z którą udział produktów cyfrowych w portfolio Gremi Media ma systematycznie rosnąć. Sprzedaż grupy napędza też notowana na NewConnect spółka e-Kiosk, która zanotowała rekordowo wysokie wyniki w I kwartale br.

- Pomimo tego, że nasza sprzedaż charakteryzuje się sezonowością i tradycyjnie w I kwartale roku jest nieco niższa niż w pozostałym okresie, wygenerowaliśmy solidne wyniki. To efekt długofalowej strategii, w ramach której dywersyfikujemy kanały przychodowe i stawiamy na digital. Z producenta treści stajemy się coraz bardziej wszechstronnym dostawcą komplementarnych usług i produktów skierowanych do odbiorców mediów. Celem tych działań jest dalsza ekspansja w obszarach biznes, finanse i prawo - twierdzi Dariusz Bąk, prezes zarządu Gremi Media SA.

Wzmacnianie pozycji Gremi w segmencie BFP wspiera powołany na początku kwietnia BFPConcentLab, struktura łącząca know-how i narzędzia analityczne, w którą zaangażowani są specjaliści od komunikacji, social mediów, eventów i produkcji kontentu multimedialnego.

Istotny i dynamicznie rozwijający się filar sprzedaży grupy to także usługi dodatkowe, obejmujące organizację konferencji i szkoleń, usługi doradztwa komunikacyjnego i public relations, realizowane przez spółkę ComPress SA oraz przychody ze spółki zrzeszającej kancelarie prawne: Kancelarie RP.

Grupa ma również 49 proc. udziałów w platformie rekrutacyjnej Kariera.pl oraz 47,05 proc. akcji w MMC SA, organizatorze spotkań biznesowych w Polsce, przeznaczonych dla specjalistów, kadry menedżerskiej oraz zarządów firm.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,