M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Fox Sports zwalnia dyrektora programowego

( red. ) | 5 lipca 2017, 06:00

Jason Horowitz został najprawdopodobniej zwolniony (oficjalnie tego nie potwierdzono) w związku z prowadzonym dochodzeniem w sprawie o molestowanie seksualne w stacji.

O odejściu członka ścisłego kierownictwa kanału telewizyjnego należącego do 21st Century Fox poinformował 3 lipca prezes Fox Sports Eric Shanks.

Fox Sports niedawno wynajął kancelarię prawniczą O’Melveny & Myers w związku ze sprawą, choć oficjalnie stacji nie postawiono żadnego zarzutu. Horowitz również wynajął specjalizującą się w branży rozrywkowej prawniczkę Patricię Glaser, która uznała sposób, w jaki jej klient został potraktowany przez Fox Sports, za "oburzający". Podkreśliła, że w okresie zatrudnienia Horowitza przez stację nie było wobec niego żadnych zastrzeżeń ani ze strony zwierzchników, ani działu HR.

Horowitz związał się z Fox Sports ponad dwa lata temu, po długim okresie pracy w  stacji ESPN (Walt Disney). W kanale należącym do 21st Century Fox powierzono mu zadanie poprawy wyników sieci kablowej Fox Sports 1, którą uruchomiono w sierpniu 2013 r. w celu rywalizacji z ESPN. 

(WSJ)